Privatlektion?


Vi har privatlektioner för både barn och vuxna som vill ha personlig träning där ni får ett skräddarsytt upplägg utifrån era mål.

 

 

Mermaid-kurs?


Vi har mermaid-kurser för den som vill lära sig att simma som en sjöjungfru. Bra styrketräning för både barn och vuxna.

 

 

Teckenspråkig simskola?

 

 Vi har babysim, minisim och simskola för barn och vuxna på teckenspråk.

Direktkommunikation, delaktighet och gemenskap är våra ledarord.      

Babysim och minisim?

 

Vi har babysim från 3 månader.

Har ni inte simmar tidigare och är över 1 år kan ni gå minisim hos oss till och med att barnet är 4 år.

Simskola för barn?


Vi har grundkurser och fortsättningskurser för barn som vill lära sig antingen crawl eller bröstsim.

Från 4 år och uppåt.

 

 

Grundkurs för vuxna?


 Vi erbjuder grundkurser för vuxna som är rädda för vatten eller inte kan simma, dessa går att betala med friskvårdsbidrag.       

Teknik eller tävlingsgrupp?


Vi har teknikgrupper för barn i alla åldrar samt ett samarbete med Delfinens Simsällskap där barn som vill tävla kan vara medlemmar och träna.

 

 

Crawlkurs för vuxna?


Vi erbjuder crawlkurser för vuxna på Hagabadet som dessutom går att

betala med friskvårdsbidrag.

 

 

Kurs för barn med NPF-diagnos?


Vi har stor erfarenhet av att anpassa kursupplägget utifrån olika barns behov i samtliga kurser. Vi har även en specifik kurs för barn med NPF/koncentrationssvårigheter.            

_FAH8998
_FAH9078
_FAH9128
66618317_370240167016915_7806998208973897728_n
66943513_387855968399128_5783732973748617216_n
4CCCBDB6-F7B4-43BB-B142-C112CFB2F18C
BC7A5A88-EDB2-4812-83B4-1C895EE51332 1
IMG_0875
70400749_101491691243849_3001224598420193280_o
119217298_3408680009249335_886640487455506115_n
_FAH9052
_FAH9148
_FAH9107


Örebro

Tider för 

augusti 2022



Kursstart Brickebacken


Måndagar 

Kursstart 22/8


17.00-17.30 Maneten - Elvira

17.00-17.30 Bläckfisken/Pingvinen - Emma

17.30-18.00 Sköldpaddan/Valen - Elvira

17.30-18.00 Delfinen/Krokodilen - Emma

18.00-18.30 Flodhästen/Krokodilen - Elvira

18.00-18.30 Sjölejonet - Emma

18.30-19.00 Grundkurs vuxna - Elvira

18.30-19.00 Teknikhajen - Emma 



Kursstart Eyrabadet:


Tisdagar

Kursstart 23/8


Lilla bassängen 

16.30-17.00 Fisken - Linnea

16.30-17.00 Guldfisken - Camilla

17.00-17.30 Blåsfisken - Linnea

17.00-17.30 Maneten - Camilla

17.30-18.00 Bläckfisken/Pingvinen - Linnea

17.30-18.00 Sjölejonet - Camilla 

18.00-18.30 Sköldpaddan - Camilla

18.00-18.30 Sjölejonet - Linnea 

18.30-19.00 Flodhästen - Linnea

18.30-19.00 Fisken - Camilla 


Stora bassängen:

17.00-18.00 Avancerade tävlingsgruppen

Kursstart Hagabadet

 

Torsdagar

Kursstart 25/8

 

16.15-16.45 Guldfisken - Emma

16.30-17.00 Valen/Delfinen- Jesper

16.30-17.00 Fisken - Frida 

16.45-17.15 Blåsfisken/Bläckfisken - Emma

17.00-17.30 Flodhästen - Jesper

17.00-17.30 Babysim/Minisim tsp - Frida

17.15-17.45 Pingvinen fortsättning/Sköldpaddan - Emma

17.30-18.15 Delfinens tävlingsgrupp avancerad - Jesper

17.30-18.00 Bläckfisken/Pingvinen - Frida

17.45-18.15 Teknikhajen - Emma

18.15-19.00 Delfinens Tävlingsgrupp grundläggande - Jesper

18.00-18.30 Sjölejonet, Sköldpaddan och Valen TSP- Frida

18.15-18.45 Sköldpaddan - Emma 

18.30-19.00 Sjölejonet- Frida

 

Söndagar

Kursstart 28/8

 

14.30-15.00 Krokodilen - Frida

14.30-15.00 Sjölejonet - Jesper 

15.00-15.30 Sjöhästen - Frida

15.00-15.30 Flodhästen - Jesper

15.30-16.00 Flodhästen, Krokodilen,

Delfinen TSP - Frida

15.30-16.00 Sjöstjärnan/Flodhästen - Jesper

16.00-16.45 Teknikgrupp vuxna, crawlkurs grundkurs- Frida

16.00-16.30 Sköldpaddan/Valen - Jesper 

16.30-17.00 Sjölejonet - Jesper

16.45-17.30 Mermaid nybörjare - Frida 

17.00-17.45 Teknikgrupp vuxna, crawlkurs avancerad - Jesper 


Kursstart USÖ Örebro 


Lördagar 

Kursstart 27/8


15.00-15.30 Fisken - Linnea

15.30-16.00 Sjölejonet - Linnea 

16.00-16.30 Blåsfisken - Linnea

16.30-17.00 Bläckfisken - Linnea

17.00-17.30 Maneten - Linnea



Söndagar

Kursstart 28/8


8.30-9.00 Fisken - Lovisa

9.00-9.30 Bläckfisken - Lovisa

9.30-10.00 Blåsfisken - Lovisa

10.00-10.30 Guldfisken - Lovisa

10.30-11.00 Valen/Delfinen - Emma

11.00-11.30 Sköldpaddan - Emma 

11.30-12.00 Delfinen - Emma

12.00-12.30 Delfinens tävlingsgrupp avancerad nivå – Emma 

12.30-13.00 Delfinens tävlingsgrupp grundläggande nivå - Emma

13.00-13.30 Valen - Emma 

13.30-14.00 Pingvinen - Emma

14.00-14.30 Bläckfisken - Emma

14.30-15.00 Teknikhajen - Emma

15.00-15.30 

15.30-16.00 

16.00-16.30 Pingvinen -  Julia 

16.30-17.00 Flodhästen nybörjare - Julia

17.00-17.30 Sjöhästen - Julia

17.30-18.00 Krokodilen nybörjare - Julia

18.00-18.30 Flodhästen fortsättning - Julia

18.30-19.00 Krokodilen fortsättning - Julia

Västerås

Tider för

augusti 2022

Kursstart Västmanlands sjukhus-bassäng

 

Onsdagar

Kursstart 24/8


15.30-16.00 Fisken - Monika

15.30-16.00 Guldfisken/Blåsfisken - Emma 

16.00-16.30 Sjölejonet/Maneten - Monika

16.00-16.30 Sköldpaddan/Valen - Emma

16.30-17.00 Flodhästen - Monika

16.30-17.00 Bläckfisken/Pingvinen - Emma

17.00-17.30 Sköldpaddan/Valen - Monika

17.00-17.30 Delfinen/Teknikhajen - Emma