Teknik eller tävlingsgrupp?


Vi har teknikgrupper för barn i alla åldrar samt en egen tävlingsgrupp där de barn som vill tävla kan göra det.

 

 

Teckenspråkig simskola

 

 Vi har babysim, minisim och simskola för barn och vuxna på teckenspråk där instruktören både kan prata och teckna flytande.               

Babysim och minisim?

 

Vi har babysim från 3 månader.

Har ni inte simmar tidigare och är över 1 år kan ni gå minisim hos oss till och med att barnet är 4 år.

Privatlektion?


Vi har privatlektioner för både barn och vuxna som vill ha personlig träning där ni får ett skräddarsytt upplägg utifrån era mål.

 

 

Mermaid-kurs?


Vi har mermaid-kurser för den som vill lära sig att simma som en sjöjungfru. Bra styrketräning för både barn och vuxna.

 

 

Simskola för barn och vuxna?


Vi har simskola för barn från 4 år och uppåt i vattentrygghet, crawl, ryggsim och bröstsim. För vuxna har vi nybörjagrupp eller teknikgrupp i crawl.

 

 

simskolasommarrättelse
_FAH8998
_FAH9078
_FAH9128
Riktlinjer USÖ
Riktlinjer Eriksborg
Information torsdag
onsdag
66618317_370240167016915_7806998208973897728_n
66943513_387855968399128_5783732973748617216_n
4CCCBDB6-F7B4-43BB-B142-C112CFB2F18C
BC7A5A88-EDB2-4812-83B4-1C895EE51332 1
70400749_101491691243849_3001224598420193280_o
5E6F6ED0-7A6D-4A39-AD69-5DB9CE3616D6
_FAH9052
_FAH9148
_FAH9107


Örebro

Tider sommarsimskola 2020

Träningsläger Teknikhajen/Delfinens tävlingsgrupp


Tisdag-torsdag v.29

Tisdag-onsdag 16.30-17.30 lilla bassängen USÖ

Torsdag 16.00-18.00 Swimrun + picknick Ånnaboda


Instruktör Emma

Örebro

Tider för augusti 2020

Kursstart Brickebacken:


Måndagar 

Kursstart 17/8

16.30-17.00 Fisken

16.30-17.00 Sjölejonet - Emma

17.00-17.30 Bläckfisken Emma

17.00-17.30 Flodhästen 

17.30-18.00 Guldfisken - Emma

17.30-18.00 Sköldpaddan 

18.00-18.30 Flodhästen 

18.00-18.30 Sjölejonet - Emma

18.30-19.00 Nybörjarkurs vuxna - Emma

18.30-19.00 Krokodilen -

Kursstart Eyrabadet:


Tisdagar

Kursstart 18/8


16.30-17.00 Fisken - Lydia

16.30-17.00 Pingvinen - 

17.00-17.30 Sjölejonet - 

17.00-17.30 Guldfisken - Lydia 

17.30-18.00 Sjölejonet - 

17.30-18.00 Bläckfisken - Lydia

18.00-18.30 Fisken - Lydia

18.00-18.30 Flodhästen -

Kursstart Hagabadet

 

Torsdagar

Kursstart 20/8

 

16.00-16.30 Fisken - Emma

16.00-16.30 Guldfisken - Lovisa

16.30-17.00 Bläckfisken - Emma

16.30-17.00 Sjölejonet - Lovisa

17.00-17.30 Bläckfisken - Lovisa

17.00-17.30 Pingvinen- Emma

17.30-18.00 Valen/Delfinen - Emma

17.30-18.00 Sköldpaddan - Lovisa

17.15-18.00 Mermaid - Frida

18.00-18.30 Flodhästen - Lovisa

18.00-18.30 Vuxengruppen- Frida

18.00-18.30 Teknikhajen - Emma

18.00-18.30 Delfinens Tävlingsgrupp - Emma


Söndagar

Kursstart 16/8

14.30-15.00 Sjölejonet tsp - Frida

14.30-15.00 Sjölejonet 

15.00-15.30 Flodhästen/Sköldpaddan tsp - Frida

15.00-15.30 Flodhästen 

15.30-16.00 Krokodilen tsp - Frida

15.30-16.00 Krokodilen

Kursstart USÖ Örebro 


 

Söndagar

Kursstart 16/8


9.00-9.30 Fisken - Frida

9.30-10.00 Bläckfisken - Frida

10.00-10.30 Sjölejonet - Frida

10.30-11.00 Bläckfisken tsp - Frida

11.00-11.30 Fisken tsp - Frida

11.30-12.00 Valen - Emma 

12.00.00-12.30 Sköldpaddan - Emma

12.30-13.00 Delfinen - Emma

13.00-13.30 Valen/Delfinen - Emma 

13.30-14.00 Sköldpaddan - Emma 

14.00-14.30 Tävlingsgruppen - Emma

14.30-15.00 Teknikhajen - Emma

15.00-15.30 Bläckfisken - Emma

15.30-16.00 Sköldpaddan - Emma

16.00-16.30 Guldfisken - Elvira

16.30-17.00 Sjölejonet - Elvira 

17.00-17.30 Flodhästen - Elvira 

17.30-18.00 Valen - Elvira

18.00-18.30 Flodhästen - Elvira 

18.30-19.00 Krokodilen - Elvira

Örebro

Tider för mars 2020



Kursstart Eyrabadet:


Tisdagar

Kursstart 24/3


17.00-17.30 Minisim teckenspråk - Frida

17.00-17.30 Guldfisken - Lydia 

17.30-18.00 Simskola för barn 4 år och uppåt på enbart teckenspråk - Frida 

17.30-18.00 Bläckfisken - Lydia

18.00-18.30 Fisken - Lydia

18.00-18.30 Sjölejonet/Flodhästen - Frida


Kursstart Hagabadet

 

Torsdagar

Kursstart 26/3

 

16.00-16.30 Fisken - Lovisa

16.00-16.30 Bläckfisken - Emma

16.30-17.00 Pingvinen - Emma

16.30-17.00 Sjölejonet - Lovisa

17.00-17.30 Guldfisken/Bläckfisken - Lovisa

17.00-17.30 Sköldpaddan/Valen- Emma

17.00-17.30 Flodhästen - Frida

17.30-18.00 Teknikgrupp för vuxna - Frida

17.30-18.00 Teknikhajen - Emma

17.30-18.00 Delfinens Tävlingsgrupp - Emma


Kursstart USÖ Örebro 


 

Söndagar

Kursstart 29/3


9.30-10.00 Fisken - Frida 

10.00-10.30 Bläckfisken - Frida

10.30-11.00 Sjölejonet - Frida

11.30-12.00 Valen - Emma 

12.00.00-12.30 Sköldpaddan - Emma

12.30-13.00 Delfinen - Emma

13.00-13.30 Valen/Delfinen - Emma 

13.30-14.00 Sköldpaddan - Emma 

14.00-14.30 Tävlingsgruppen - Emma

14.30-15.00 Teknikhajen - Emma

15.00-15.30 Guldfisken/Bläckfisken - Emma

16.00-16.30 Sjölejonet - Elvira

16.30-17.00 Flodhästen - Elvira 

17.00-17.30 Pingvinen/Sköldpaddan - Elvira 

17.30-18.00 Flodhästen - Elvira

18.00-18.30 Krokodilen - Elvira 


Sommarsimskola Örebro USÖ


Måndag-fredag v.28-29

Kursstart 6/7


16.00-16.30 Bläckfisken

16.30-17.00 Pingvinen/Sköldpaddan

17.00-17.30 Valen/Delfinen

17.30-18.00 Sjölejonet

18.00-18.30 Flodhästen


Instruktör v.28 Emma

Instruktör v.29 Frida


Västerås

Tider för augusti 2020

Kursstart Eriksborg Västerås


Tisdagar

Kursstart 18/8

17.00-17.30 Pingvinen 

17.30-18.00 Flodhästen

18.00-18.30 Krokodilen

 

Söndagar

Kursstart 16/8

 

9.30-10.00 Fisken 

10.00-10.30 Guldfisken 

10.30-11.00 Bläckfisken

11.00-11.30 Sköldpaddan 

11.30-12.00 Valen 

12.00-12.30 Delfinen 

12.30-13.00 Sjölejonet 


 

Västerås

Tider för mars 2020



Kursstart Eriksborg Västerås

 

Söndagar

Kursstart 22/3

 

10.00-10.30 Fisken/Guldfisken - Monika

10.30-11.00 Bläckfisken/Pingvinen - Monika

11.00-11.30 Sköldpaddan - Monika

11.30-12.00 Valen - Monika

12.00-12.30 Flodhästen/Delfinen - Monika

12.30-13.00 Sjölejonet - Monika


 

© Copyright 2015. All Rights Reserved.