FISKEN

 

 

Babysimkurs 3-11 månader för att skapa trygghet i vattnet med vattensäkerhet i fokus.

FLODHÄSTEN

 

 

Grundkurs i börstsim och ryggsim för de som har vattenvana, men inte kan simma längre sträckor i vattnet från 6-10 år                   

SJÖLEJONET

 

 

Grundkurs i vattentrygghet, crawl och ryggsim för nybörjare ca 4-8 år

 

66618317_370240167016915_7806998208973897728_n
66943513_387855968399128_5783732973748617216_n
4CCCBDB6-F7B4-43BB-B142-C112CFB2F18C
BC7A5A88-EDB2-4812-83B4-1C895EE51332 1
70400749_101491691243849_3001224598420193280_o
70FF75C6-5E2C-418F-977A-AA0529B4BB24


Tider för kursstarten i januari 2020


Kursstart Eriskborg Västerås

 

Tisdagar

Kursstart 7/1

 

17.00-17.30 Pingvinen - Monika

17.30-18.00 Flodhästen - Monika

18.00-18.30 Krokodilen - Monika

 

Söndagar

Kursstart 12/1

 

9.30-10.00 Fisken - Monika

10.00-10.30 Bläckfisken - Monika

10.30-11.00 Sköldpaddan - Monika

11.00-11.30 Valen - Monika

11.30-12.00 Delfinen - Monika

12.00-12.30 Sjölejonet - Monika


 

Kursstart USÖ Örebro 


 

Söndagar

Kursstart 12/1


9.30-10.00 Fisken - Frida 

10.00-10.30 Bläckfisken - Frida

10.30-11.00 Sjölejonet - Frida

11.00-11.30 Sköldpaddan - Frida

11.30-12.00 Valen - Emma 

12.00.00-12.30 Sköldpaddan - Emma

12.30-13.00 Delfinen - Emma

13.00-13.30 Pingvinen - Emma

13.30-14.00 Valen/Delfinen - Emma 

14.00-14.30 Sköldpaddan - Emma 

14.30-15.00 Tävlingsgruppen - Emma

15.00-15.30 Teknikhajen - Emma

15.00-15.30 Bläckfisken - Elvira 

15.30-16.00 Guldfisken - Elvira

16.00-16.30 Sjölejonet - Elvira

16.30-17.00 Flodhästen - Elvira 

17.00-17.30 Sköldpaddan - Elvira 

17.30-18.00 Flodhästen - Elvira

18.00-18.30 Krokodilen - Elvira 


Kursstart Hagabadet

 

Torsdagar

Kursstart 9/1

 

16.00-16.30 Fisken - Frida

16.00-16.30 Guldfisken - Emma

16.30-17.00 Pingvinen - Emma

16.30-17.00 Sjölejonet - Amanda 

16.30-17.15 Mermaid-kurs - Frida 

17.00-17.30 Bläckfisken - Lovisa

17.00-17.30 Valen/Delfinen - Emma

17.00-17.30 Flodhästen - Amanda 

17.30-18.00 Teknikgrupp för vuxna - Emma

17.30-18.00 Teknikhajen - Amanda 

17.30-18.00 Delfinens Tävlingsgrupp - Frida

17.30-18.00 Sköldpaddan - Lovisa


Kursstart Eyrabadet:


Tisdagar

Kursstart 7/1


16.30-17.00 Fisken - Lydia

16.30-17.00 Baby och minisim teckenspråk - Frida

17.00-17.30 Simskola för barn 4 år och uppåt på teckenspråk - Frida 

17.00-17.30 Guldfisken - Lydia 

17.30-18.00 Sjölejonet - Frida

17.30-18.00 Bläckfisken - Lydia

18.00-18.30 Fisken - Lydia

18.00-18.30 Flodhästen - Emma

 




Tider för hösten 2019 kursstart 2


 

Kursstart Hagabadet

 

Torsdagar kursstart 7/11:

 

16.00-16.30 Fisken - Emma

16.00-16.30 

16.30-17.00 Bläckfisken - Emma

16.30-17.00 Guldfisken - Amanda

17.00-17.30 Guldfisken - Emma

17.00-17.30 Valen/Delfinen/Krokodilen - Jesper

17.00-17.30 Sjölejonet - William

17.30-18.00 Sköldpaddan - Emma

17.30-18.00 Teknikhajen - Jesper

17.30-18.00 Flodhästen - William


 

Kursstart USÖ

Söndagar kursstart 27/10:


10.00-10.30 Valen/Delfinen - Emma

10.30-11.00 Bläckfisken - Emma

11.00-11.30 Sköldpaddan - Emma

11.30-12.00 Sköldpaddan - Emma

12.00.00-12.30 Delfinen - Emma

12.30-13.00 Bläckfisken - Emma

13.00-13.30 Valen - Emma

13.30-14.00 Sköldpaddan - Emma

14.00-14.30 Teknikhajen lilla bassängen - Emma

14.30-15.00 

15.00-15.30 Fisken - Elvira

15.30-16.00 Guldfisken - Elvira

16.00-16.30 Sjölejonet - Elvira

16.30-17.00 Flodhästen - Elvira 

17.00-17.30 Sjölejonet - Elvira

17.30-18.00 Flodhästen/Krokodilen - Elvira


Kursstart Eyrabadet:

Tisdagar 5/11:


17.00-17.30 Bläckfisken - Emma

17.00-17.30 Fisken - Lydia

17.30-18.00 Sjölejonet - Emma

17.30-18.00 Guldfisken - Lydia

18.00-18.30 Fisken - Lydia

18.00-18.30 Flodhästen - Emma

 

Kursstart Eriskborg Västerås

Tisdagar 29/10:

 

17.30-18.00 Bläckfisken - Monika

18.00-18.30 Flodhästen - Monika

 

Söndagar 27/10

 

10.00-10.30 Guldfisken - Monika

10.30-11.00 Sköldpaddan - Monika

11.00-11.30 Valen/Delfinen - Monika 

11.30-12.00 Sjölejonet - Monika




© Copyright 2015. All Rights Reserved.